Facebook'dayız!
Twitter'deyiz!
Ücretsiz Keşif
Ücretsiz Keşif

Kaliteli Ürün, Kalitel Hizmet ve En İyi Fiyat Politikası ile müşteri memnuniyetini benimseyen Sonmodaperde mekanızda ücretsiz olarak keşif ve montaj hizmeti vermektedir.

İsterseniz (0 212) 325 25 45 numaralı hızlı ulaşım hattımızdan bize ulaşabilir veya iletişim formumuzdan bize mesaj yollayabilirsiniz.
Sonmodaperde > Tül, Fon ve İtalyan Perde
Tül, Fon ve İtalyan Perde
Tül, Fon ve İtalyan Perde
Tül, Fon ve İtalyan Perde

Tül, Fon ve İtalyan Perde Galerisi
Fon Perde ve İtalyan Perdeler: Pencerelerde tül, katlamalı veya diğer perde seçeneklerinin önüne gelecek şekilde, sağına ve/veya soluna uygulanan, işlevselliği olmayan dekoratif amaçlı perdedir.
İtalyan perdeler oval olarak tasarlanmış perde modellerimizdendir. İtalyan perde modellerinin en büyük özelliği kullanım kolaylığı ve uzun süreli dayanıklı olmasıdır.. İtalyan perde modeli boncuklu, saçaklı veya sadece olarak dikilebilir.

Koyu renkli fon & italyan perdeler özellikle açık renkli tül perde modelleri ile bir uyum gösterir. Kumaş cinsi sınırlaması yoktur. Fon perdeler, kullanılan kumaşların karakteristik özelliklerine göre görünüm sergilerler.

Fon perdeler arasında en yaygın olarak kullanılan ve bilinen modeller şunlardır..

  • İtalyan Model
  • Drape Model
  • Osmanlı Model
  • Azra model
  • Yaprak Model

Ve bu şekilde bir çok model vardır..

TÜL PERDELER 

Mekanlarımızın pencerelerinde yıllarca gipürlü tül, tergal tül, krinkle tüller, saten güneşlikler
kullanarak perde ihtiyacımıza cevap veriyorduk.Günümüzde ise daha çok doğal görünümlü
keten tüller, ipek tüller ve organize tüller kullanmayı tercih ediyoruz. Organze tüllerin çok
çeşitli renk seçenekleri sunması ve polyester karışımlı olmasından dolayı kolay yıkanabilirliği
onu ön plana çıkarmıştır. Size en en uygun tül perde modelini adresinize numuneler ile gelecek
olan perde dekoratörümüzle beraber karar verebilirsiniz.

Kullanım alanları : Yatak Odası , Salon, Oturma odası, Genel olarak tüm odalar..

Kullanılan malzemeler : Boncuk, markuzed brode, Braçol Bağlama ( İsteğe Göre)

Ölçü : Standart bir ölçüsü yoktur tüm ölüçülere uyarlanabilir..

Dikiş Pile : 1/3 Sıra veya boru

TÜL PERDELER VE MODELLERİNİN ÖZELLİKLERİ

İnce şeffaf yapıda olan tüller çok farklı özelliklere sahiptirler. Genelde polyester ve pamuk karışımında dokunarak elde edilir. Düz, dantelli, brode, kesme gibi isimler ile anılır. Özellikleri dokuma türüyle ilgili değişebilir. Her modele farklı türler kullanılmalıdır. Çünkü tüm ürünler her modelde uygulanamayabilir. Yapılırsa bile çok iyi sonuçlar alınamayabilir. Doğru model doğru ürün seçimi yapılması gerekir. Yoksa sonuç hüsran olabilir. Başlıca özelliği evin mahremiyetini korumak ve ortama dekoratif etki sağlamaktır.

Özellikleri temizlikleriyle de ilgilidir. Çoğu perde makinede ılık suyla yıkanabilirken bazıları kuru temizleme yapılmalıdır. İlk yıkamada gözünüze kırışık dahi gelse kesinlikle ütüleme yapmayınız. Bir defa yapılırsa devamlı yapmanız gerekir.

TÜL PERDE MODELLERİNİN İSİMLERİ

Tül perde modelleri isimleri ya üretim şeklinden yada yapıldığı modelden adlarını alır. Pileli modeller klasik isimleri kullanılır. Bunlar düz, brode, kesme ile dantel olarak sıralanabilir. Mekanik aksamlı tüller ise katlamalı, Japon, plise, balon, kruvaze  diye adlandırılır. Altlarına saten güneşlik stor yapılabilir. Işığı ve gürültüyü kesmek için karartma özellikli kumaşları yapılabilir.

DİKİM ŞEKİLLERİNE GÖRE TÜL PERDELER

Perde modelleri dikim stillerine göre gruplandırılabilir. Örneğin organze gibi uçuşan ürünler pileli dikilmemelidir. Çünkü düzgün muntazam ve şık duruş elde edilemez. Onun yerine dantel, grek, vual zeminli modelleri seçilerek dikilmelidir. Tam tersi mekanizmalı modelleri ise organze zeminli sert zeminler kullanılabilir. Yapacağınız modellere hangi ürünü seçeceğiniz konusunda uzman birinden fikir alabilirsiniz.

TÜL PERDE KULLANIMIN’DA DIKKAT EDILMESI GEREKENLER !

Tül ve perdeler genel olarak Türk ailelerinin evlerinde en çok tercih ettikleri perdelerin başında geliyor. İthal ve yerli kumaş çeşitlerinin artması ile  birlikte tül perdelerde bu durumdan nasibini aldı ve piyasaya daha çok perde çeşiti sunuldu. Tül perdeler de kumaş çeşitlerine göre kendi içerisinde ayrılır.Bu perdeleri satın almadan önce yada satın aldıktan sonra dikkat etmemiz bazı şeyler var.

Tül perdemize kullanacağımız aparat veya aksesuarlar perdenin görünümünü tamamiyle etkileyecektir. Güzel bir aparatla bir perdeyi mükkeml bir hale getirebilir veya kötü ve uyumsuz bir aparatla çok güzel bir perdeyi çok kötü gösterebilirsiniz. Perdeyi ortadan ikiye ayıyarak iki yanda tutturmak istiyorsanız kordon ve püsküller işinizi görecektir. Yanlız bunların pamuklu ipliklerden yapılmış olanlarını kullanmaya özen gösterin.

Tül perdeye etkili olarakta seçeceğiniz korniş ve korniş başlarıda çok önemlidir. Korniş başları her ne kadar fazla tutulmasada perdenin görünümünü etkileyebilir.

Dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi ise tül perdenizin ölçülerini perdeyi dikecek kişinin almasıdır. Çünkü tül perdeler yıkandığı anda hemen çekebildiği hüsrana uğrayabilirsiniz. Yada terzinin dikişi ile ölçüleriniz tutmayabilir. Bir diğer konu ise perdenizin kumaşının modelini belirlemektir. Perdelerin çeşitliliği kumaşından kaynaklanır. Diktireceğiniz kumaşı mutlaka yıkatın. Böylece perdenin çekilme payı ortadan kalkar.Normal kumaşlarda yıkanmaya bağlı olarak çekebildiği gibi keten ve pamuklu kumaşlar mutlaka çeker.

Perdenizi çok sıcak sularda yıkamamaya özen gösterin çok hassas bir kumaş olduğu için sıcak sudan etkilenebilir. Çamaşır makinenizde bulunuyorsa perde programını seçin yoksa “Hassas kumaş” özelliğini kullanabilirsiniz. Eğer perdeleriniz yıkanılmayacak derecede narin veya hassas ise yada siz makineye atıp riske girmek istemiyorsanız güvendiğiniz sağlam bir kuru temizlemeciye perdelerinizi temizletebilirsiniz.

Sentetik ve polyesterden yapılmış perdelerinizi sakın ütülemeyin. Makineden çıkarıp astığınız anda kendizi düzelecektir.

Bizden Haberler

copyright 2011 sonmodaperde.com | Her hakkı saklıdır | İçerikler özgün bilgiler olup kullanılması yasal sorumluluklar dogurur.