Facebook'dayız!
Twitter'deyiz!
Ücretsiz Keşif
Ücretsiz Keşif

Kaliteli Ürün, Kalitel Hizmet ve En İyi Fiyat Politikası ile müşteri memnuniyetini benimseyen Sonmodaperde mekanızda ücretsiz olarak keşif ve montaj hizmeti vermektedir.

İsterseniz (0 212) 325 25 45 numaralı hızlı ulaşım hattımızdan bize ulaşabilir veya iletişim formumuzdan bize mesaj yollayabilirsiniz.
Sonmodaperde > Katlamalı Perde
Katlamalı Perde
Katlamalı Perde
Katlamalı Perde

Katlamalı Perde Galerisi
Katlamalı perdeler, ışığın yanı sıra özellikle sıcaklık denetiminde etkili bir çözümdür. En çok öne çıkan yönü bu tür bir işlevsellikten öte, mekana modern ve stilize bir görünüm kazandırmasıdır.
Katlamalı perdeler, genelde iple veya zincirle konumu ayarlanır, plastik veya metal zincirler tercih edilebilir. Motorlu denetim (kumanda ve/veya buton) de diğer tüm mekanizmalı perde sistemlerinde olduğu gibi mümkündür. Katlamalı perde, perdelik her kumaştan yapılabilir. Organza tül, keten tül, keten kalın kumaş, tafta, viskon, soft polyester, saten kumaşlar katlamalı perdede kullanılabilir. Mekanizma sistemiyle kat kat toplanarak katlamalı perde adını almıştır. Katlamalı perde çubuklu ve çubuksuz plise stilinde yapılabilir. Plise stilinde perdede aralara çubuk takılmaz.

Yalnızca perdenin eteğinde ağırlık oluşturan alüminyum çıta takılır ve mekanizma ipi veya kurdelası makaradan gelip halkalardan geçerek perdenin etek kısmında sabitlenir. Çubuklu sistemde ise perdede muhtelif aralıklarla çubuk geçecek yerler oluşturulur. Çubuklar bu boşluklara takılır ve halkalar da çubuk hizasında tuturularak perde toplanma esnasında düzgün bir formda olmasını sağlar. Katlamalı perde modelleri için çok çeşitli kumas secenekleri bulunmaktadır. Mekanın dizaynına göre istenilen kumas, desen ve renk seçiminin yapılması önemlidir. Bu secilen kumasında mekanizmada duruşu,görüntüsü mekanizma yapısına uyumlu olmalıdır cünkü her kumas mekanizmada istenilen görüntüyü oluşturmayabilir, bu secim itinayla yapıldıktan sonra tüle uyumlu etek kuması veya boncukl secilerek görsellik tamamlanır. Eğer fon kanat kullanılacaksa tül ile fon kumaşın kombineli ve uyumlu olması gerekir.

KATLAMALI PERDE ÇEŞİTLERİ
  • Çubuklu Katlamalı Perde
  • Çubuksuz Plise Katlamalı Perde

Bizden Haberler

copyright 2011 sonmodaperde.com | Her hakkı saklıdır | İçerikler özgün bilgiler olup kullanılması yasal sorumluluklar dogurur.