Facebook'dayız!
Twitter'deyiz!
Ücretsiz Keşif
Ücretsiz Keşif

Kaliteli Ürün, Kalitel Hizmet ve En İyi Fiyat Politikası ile müşteri memnuniyetini benimseyen Sonmodaperde mekanızda ücretsiz olarak keşif ve montaj hizmeti vermektedir.

İsterseniz (0 212) 325 25 45 numaralı hızlı ulaşım hattımızdan bize ulaşabilir veya iletişim formumuzdan bize mesaj yollayabilirsiniz.
Sonmodaperde > Ahşap Jaluzi Perde
Ahşap Jaluzi Perde
Ahşap Jaluzi Perde
Ahşap jaluziler mekana sıcak ve rahat bir ambiyans katarlar.

Ahşap Jaluzi Perde Galerisi
Sadece işlevsel değil aynı zamanda dekoratif bir üründürler.

Kullanıldığı yerlerin genel dekorasyonuna uyum sağlarlar.

Kalite : Jaluzi perdelerde, bant mikron kalınlıkları kaliteyi ve deformasyonu belirleyen en önemli etkendir. İyi bir jaluzi perde bant kalınlığı, 18 mikron altında olmamalıdır. Bant metal alaşımı da deformasyon için önemli bir kriterdir. Metal alaşımında aluminyum oranı arttıkça bantlardaki elastikiyet aynı oranda artar. Bu sayede istem dışı çarpma ve darbelere karşı iyi bir koruma sağlar. Bunu test edebilmeniz için jaluzi perde bantını 180 derece esnetebilirsiniz. Sonrasında bant eski formunu koruyor ise perdeniz oldukça kaliteli alaşımdan üretilmiştir. Diğer belirgin özellik ise perdeleriniz asılı durumda iken bantların diri ve düzgün bir şekilde dalgalanma yapmaksızın yere tam paralel şekilde durmasıdır. Örtücülük ise jaluzi perdeler için çok önemli bir detaydır. Yerli veya yerli ithal karışık bazı markalar, maliyetleri düşürmek amacı ile sıralı bant adetlerini merdiven aralıklarını arttırarak düşürmeye çalışmaktadır. Buda örtücülüğü minimum seviyeye getirmektedir. Bir metre yükseklikte 100 adet bant kullanılması gerekirken taşıyıcı merdiven araları arttırılarak bu adet 70 lere düşürülmektedir. Bu durum fiyatın düşmesi ile birlikte içerinin görünmesine davetiye çıkarmaktadır. Ayrıca halılarınızın solması, güneşin verdiği rahatsızlık eklenebilecek diğer detaylardır.

Temizlik : Jaluzi temizliği, beş parmak dediğimiz havlı özel jaluzi temizleme aparatı ile yapılabildiği gibi, elektrik süpürgenizin perde ucu ile de yapabilirsiniz.
İthal jaluzi perdeler antistatik ve antibakteriyel boyalar ile üretildikleri için toz üzerlerine yapışmaz. Perdelerinizi kısa aralıklarla temizlediğiniz taktirde uzun yıllar ilk günkü görünü korur. Yağ buharı ve nemin yüksek olduğu banyo ve mutfak gibi alanlarda ise, perdelerinizi bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Yıkama sonrasında bantlar çok iyi bir şekilde kurulanmalıdır.

Garanti : Ahşap jaluzi perde garantisi, hizmet ve montaj garantisi dahil olmak üzere bir yıl süre ile ücretsiz verilir. Perdelerin garantileri ürün markasına göre 1 yıl ile 5 yıl arasında değişmektedir. MPS hizmet garantisi, ürün garantileri dışında artı olarak verilir.

photo

Kullanım Alanları : Ev için; çocuk odası, bebek odası, genç odası, yatak odası, salon, oturma odası, banyo, mutfak, giyinme odası, (Luxaflex ürün grubu önerilir). İşyeri İçin ; Otel, restaurant, cafe, ofis, toplantı salonu, mağaza vb. ( Holis Metal veya Amarant ürün grupları önerilir.)Ölçü ve Uygulama : Jaluzi perde ölçüsü ve montajı uygulama şekline göre; açılır kanat ve kayar sürgülü kapı üzerine, tavana, duvara, (uzatma ayaklı) yapılabilir. Açılı ve hareketli kanat uygulamalarında kenar kılavuzu , (zeygıl - zigıl) kullanılmalıdır. Kenar kılavuzu, kanat açılıp kapatıldığında perdenin bantlarının deforme olmasını engellediği gibi, sessiz çalışmasına da yardımcı olur.

Jaluzi Renk Uyumu Nedir? Renk uyumu, jaluzi perdenin üzerinde kullanılan taşıyıcı ip (kurdela) üst kasa (25 mm olmalıdır) alt ray ve bantlarının aynı renkleri taşımasıdır. Bu sayede perde renk bütünlüğü içinde estetik bir görünüm sergiler.

Kenar Kılavuzu Nedir? Kenar kılavuzu diğer adı ile zeygıl - zigıl uygulaması, jaluzi bantlarının kenarlarına üretim sırasında küçük delikler açılarak, perdenin gerdirilmiş yaylı çelik tel üzerinde hareket etmesini sağlayan isteğe bağlı bir sistemdir. Sessiz çalışma, perdenin kullanım ömrünü uzatma ve sallantıyı engelleme gibi özellikleri vardır. Bu sistem alüminyum jaluzi, ahşap jaluzi, katlamalı perde ve stor perdelerde uygulanabilir.

Perfore Jaluzi Nedir? Perfore jaluzi, diğer tanımlaması ile tül jaluzi perde, alüminyum bantların üzerinde mikron genişliğinde bulunan delikler ile güneşi filtre etmeye yarayan ve bu perdeye verilen isimdir. Perfore jaluzi, güneşi filtre ederek enerji tasarrufu sağlamanıza olanak tanır.

photo

Ahşap Stor Perde
Ahşap stor perde uygulamalarında isteğe göre; perde kenarlarına biye ve/veya perde eteklerine boncuk ve nakış eklemesi yapabilecek modelleri içerir.Eğimli çatılarda ve şekilli uygulamalarda özellikle tercih edilmektedir. Bütün ahşap stor perde çeşitlerimiz katlamalı yapabilme olanağımız mevuttur.

Bizden Haberler

copyright 2011 sonmodaperde.com | Her hakkı saklıdır | İçerikler özgün bilgiler olup kullanılması yasal sorumluluklar dogurur.